Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Akce pod záštitou policejního prezidenta genmjr. Mgr. Martina Vondráška a hejtmana Jihočeského kraje MUDr. Martina Kuby.

Velká cena Unitop ČR 2024 v zásahových týmech IZS

O závodu

První závod Šumaman se uskutečnil v roce 1998 a jak to vlastně vzniklo. V tomto roce nebyl facebook ani internet, a tak největší zábavou byl sport. S přáteli jsme sportovali každý den: kolo, skály, fotbal, běh, úpolové sporty a mnoho dalších.

Sportem jsme žili opravdu hodně, proto mně kamarád poprosil, jestli bych pro nás nepřipravil nějaký závod, kde bychom museli opravdu makat a sáhnout si na dno sil. Prý se mám podívat na film G. I. Jane, jak se trénuje. Půl roku jsem to poslouchal každou chvíli, jestli už mně něco napadlo . A v květnu 1998 byl první závod na světě. Dobře si pamatuju, že celá trat měla 12km, tahalo se auto, slaňovalo, střílelo se z malorážky. Na druhý ročník závodu nám přijela už zásahovka z Brna a Plzně. Závod jsem vždy stavěl s partou kamarádů a nadšenců pro každou aktivitu. Nechci se pouštět do jmenování těch, kteří mi pomáhali se závodem, nerad bych totiž na někoho za 21 let zapomněl. Jen rád napíšu tým Robotics, se kterým jsem vše zkoušel i běhal prvních 7 let. Radim, Milan, Filip, Aleš a JÁ .

Šumaman se postupně rozrostl o dětský závod, aby i ti nejmenší ukázali své odhodlání a sportovního ducha. Součástí je i bohatý doprovodný program Integrovaného Záchranného Systému. Již čtvrtý rok máme záštitu Policejního prezidenta a Jihočeského kraje.

Dnes se závodu účastní zásahové jednotky policie, útvar rychlého nasazení, vojáci, hasiči, ostatní složky PČR a sportovní oddíly. Vždy se jedná o pětičlenná družstva. Trať je posledních pár let zhruba kolem 45 km, skládá se z běhu, jízdy na kole, raftu a mnoha disciplín, kde se prověřuje obratnost, šikovnost a souhra týmů.


Aktuálně ze závodu

Stop Družstev je plno !!!!!

STOP !!!! družstev je plno !!!!
4.2.2024 12:24

... přejít na aktuality